Jdi na obsah Jdi na menu
 


Hydroplány 2011

Průběžné výsledky Hydropoháru sponzorů jsou k otevření  zde

                    nebo ke stažení v pdf

   

Konečné pořadí Hydropoháru 2011 RCMH :

1. místo              Vratislav Rejda

2. místo              František Frána

3. místo              Václav Janko

 

Moje komentáře ... :-)

Sedmá soutěž - Ždáň(Slapy)

Zatím jen letem světem, podmínky ideální, sluníčko, téměř bez větru.

Účast modelů velmi dobrá, 12 polomaket, 3 volné. Jednalo se o poslední kolo Hydropoháru v letošním roce, takže se bojovalo ještě o celkové vítězství, ale nakonec Vráťa Rejda nenechal nikoho na pochybách, že by si průběžné první místo nechal vzít. Prostě zase vyhrál :-).

Nutno ještě pochválit ředitele soutěže Hozu Richtera za zajištění vynikajícího oběda ... to byla třešnička na dortu :-)

Další info doplním později.  První várka fotek je ve fotoalbu ... čekám na další, protože v mém foťáku pak došly baterky :-)

Pořadí polomaket :

1. místo              Vratislav Rejda

2. místo              František Frána

3. místo              Jan Richter

 

 

Šestá soutěž - Jablonec

Tato soutěž byla zrušena z důvodu opravy přehrady a tudíž snížení hladiny vody.

 

Pátá soutěž - Jesenice

Tohoto kola jsem se neúčastnil, výsledky jsou výše v tabulce nebo v pdf souboru

Pořadí polomaket :

1. místo              Váslav Janko

2. místo              František Frána

3. místo              Vratislav Rejda

 

Čtvrtá soutěž - Klapý

Tohoto kola jsem se neúčastnil, takže pro případné zájemce o informace odkazuji na stránky pořadatele RC klubu Ústí n/Labem

Pořadí polomaket :

1. místo              Vratislav Rejda

2. místo              František Frána

3. místo              Jakub Schwrtling

 

Třetí soutěž - Selibovský rybník

V rámci 37. Protivínského poháru hydroplánů (akrobati a polomakety) proběhlo třetí kolo Hydrpoháru sponzorů 2011 na Selibovském rybníce nedaleko Protivína.

Předpověď počasí nebyla valná, ale nakonec se to povedlo na jedničku :-) V sobotu vedro a převážně slunečno, vítr přiměřený, v neděli se to pokazilo po ukončení letů ... holt se organizátoři umí domluvit i nahoře .-)

Zúčastnilo se 14 maket a polomaket a 11 akrobatů (počty jsou bez záruky) - tedy účast hojná, hlavně v maketách. V sobotu se podařilo odlétat tři kola akrobatů a dvě kola maket, v neděli ráno pak třetí kolo maket. Jakmile přistál poslední maketář, začalo fučet a během 20 minut i pršet - vyhlášení výsledků, předání diplomů a losování cen pak proběhlo částečně pod stříškou a pro pozdě přišedvší to bylo pod deštníkem.

Celá akce byla v klidu, pohodě, nikdo letadlo nerozbil ani neutopil (krom drobných technických problémů na břehu) ... umístění bez větších překvapení  (ani já jsem nepřekvapil lepším výkonem :-) ) .... co dodat.Výsledky této soutěže jsou tady.

Několik fotek je v sekci soutěže

Pořadí polomaket :

1. místo              Vratislav Rejda

2. místo              František Frána

3. místo              Václav Janko

 

Druhá soutěž - Jablonec n/Nisou

se konala 21.5 na přehradě v Jablonci, za sluníčka a střídavého větru, odhadem do 5 m/s. Naštěstí nevyšla předpověď bouřek a průtrží.

Polomakety byly přihlášeny pouze tři, volných osm. Zahájení proběhlo v 9,45 a od 10 se létalo. Stihli jsme všechny tři kola, jak volných tak polomaket. Faktem je, že řada volných modelů měla buď technické problémy nebo hodně "rušil" vítr, který se mezi panelákama dost vířil :-).

V polomaketách měl smůlu Vašek Janko, který přišel o sadu LiPoly baterií ve svém Sikorském. I díky tomu nedokončil třetí let a ve druhém mu ke konci docházela šťáva. Třetí kolo také vynechal Jakub Skalický kvůli nefunkčnímu servu křidélka. Můj Bobr měl jen drobné kosmetické problémy se vzpěrami podvozku, kde popraskalo nové maketovější  "obložení" drátových vzpěr. Boční vítr při startu strhnul letadlo do strany ... Kousek vteřiňáku a je to OK :-). Tentokrát mi už Beaver nezahořel - má nový regl a motor a chodí zase jako hodinky..

Pořadí polomaket :

 1. Ivan Komanec

2. Václav Janko

3. Jakub Skalický

 

První soutěž - Slapy - autokemp Skalice

se konala 7.5 v autokempu Skalice, tréninkové lety byly v pátek odpoledne, vlastní soutěž polomaket a volných odstartovala v sobotu po 9 hodině. Počasí bylo vynikající, jen odpoledne trošku začalo foukat ... ale jinak bez mráčku :-).

Účast byla velmi dobrá, létalo 12 polomaket a 6 volných (počty jsou bez záruky), vzhledem k tomu, že to byla letos první akce na vodě, tak došlo k řadě technických problémů (to je ta zimní příprava). Devastačnéí pád nebyl žádný, jeden pošramocený Piper s utrženými plováky, nějaké tvrdší žáby na vodě (popraskaná okna, vzpěry) a jeden skoro požár na palubě Beavera (régl a motor - bohužel u mého).

Pořadí polomaket :

1. Vratislav Rejda

2. František Frána

3. Jan Richter

Celková pořadí a body budou doplněny, až je obdržím (Už je mám, ale nestíhám :-) ). Fotky jsou zde

 

Výsledky Hydropoháru 2011

Výsledky hydropoháru 2010